Zmarszczki na twarzySkóra może wyglądać na obwisłą i pomarszczoną bez pielęgnacji twarzy. Wynika to z braku kolagenu, elastyny i innych białek. Zadbaj o swoją skórę dzięki tym wskazówkom. Większość z nas widziała kogoś z obwisłą skórą, ale niewielu z nas wie, co ją powoduje. Brak kolagenu, elastyny i innych białek jest główną przyczyną tego problemu. Nasza skóra może wydawać się obwisła i pomarszczona bez pielęgnacji twarzy, ale jeśli zadbasz o nią tymi wskazówkami, będzie wyglądała o wiele lepiej w ciągu kilku tygodni!

Jakie są przyczyny zmarszczek?

Zmarszczki są naturalną częścią procesu starzenia. Istnieje jednak wiele sposobów zapobiegania powstawaniu zmarszczek na skórze. Kremy przeciwzmarszczkowe można stosować codziennie do leczenia zmarszczek i wygładzania skóry. Te kremy działają, zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek nawet o 70% w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Zaczynają się pojawiać, gdy kolagen w skórze zaczyna się rozkładać. Kolagen to białko odpowiedzialne za utrzymanie siły i elastyczności tkanek. Jednak zaczyna spadać z powodu zwiększonej ekspozycji na słońce i zanieczyszczenia, a także genetyki. Następnym krokiem w tym procesie jest naturalna reakcja organizmu – wytwarza więcej kolagenu, ponieważ żyjesz dłużej, co spowalnia proces starzenia lub całkowicie go zatrzymuje, ponieważ nie narażasz się już na działanie promieni słonecznych lub zanieczyszczeń.

Kremy przeciwzmarszczkowe to także kolejne rozwiązanie dla tych, którzy chcą bardziej trwałego rozwiązania swoich zmarszczek. Te kremy zawierają składniki, które zostały przebadane i bardzo dokładnie dobrane do cery dojrzałej.

Kluczem do młodzieńczego wyglądu jest „dojrzała” skóra. Oznacza to, że Twoja skóra powinna mieć zmarszczki i zmarszczki mimiczne. Te zmarszczki nadają twarzy poczucie wieku, ale w rzeczywistości jest to dobre dla skóry, ponieważ pozwala jej naturalnie wytwarzać własny kolagen.

Jak zminimalizować wygląd cienkich linii i plam starczych?

Plamy starcze to ślady na skórze, które są ciemniejsze niż otaczająca je skóra, zwykle pojawiające się na obszarach wystawionych na działanie słońca. Są one spowodowane kombinacją ekspozycji na słońce, określonej genetyki i czynników środowiskowych, takich jak palenie. Drobne linie to zmarszczki, które powstają, gdy skóra traci elastyczność. Teoria za nimi polega na tym, że ta utrata powoduje, że w każdym punkcie krzyżowania się włókien kolagenowych pojawiają się głębsze zmarszczki

Wiele osób poszukuje różnych metod walki z procesem starzenia, a niektóre firmy stworzyły nawet zabiegi przeciwstarzeniowe.

1. Pij dużo wody

2. Unikaj soli i cukru

3. Weź suplementy multiwitaminy lub oleju rybnego

4. Codziennie nakładaj krem nawilżający

5. Złuszczaj dwa do trzech razy w tygodniu

Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek po ich pojawieniu się?

Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie pojawiania się zmarszczek po ich pojawieniu się, a wszystkie można osiągnąć za pomocą kilku prostych składników, które masz w swojej kuchni. Podstawowe składniki przeciwzmarszczkowe, które powinnaś mieć w swojej kuchni to: miód, jogurt, oliwa z oliwek, sok z cytryny i ogórki.

Zmarszczki są normalne, ale mogą powodować poczucie samoświadomości i zmartwienia. Na szczęście zabiegi na zmarszczki mimiczne stają się coraz bardziej popularne wśród firm kosmetycznych.