Jak Bitcoin ukształtuje przyszłość handluNie trzeba być ekonomistą, aby zauważyć, że świat szybko się zmienia. Digitalizacja, globalne powiązania i inne siły transformacyjne przekształcają społeczeństwo i zmieniają sposób prowadzenia działalności gospodarczej. Od rynków internetowych, takich jak Alibaba () i Amazon (), do platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook () i Twitter (), do mobilnych rozwiązań płatniczych, takich jak Alipay i WeChat Pay, handel elektroniczny, media społecznościowe i rozwiązania mobilne zmieniły sposoby, w jakie konsumenci i firmy wchodzą ze sobą w interakcje. W rzeczywistości istnieje jedna forma przełomowej technologii, która szybko zyskuje popularność wśród konsumentów i firm: są to kryptowaluty.

Dlaczego bitcoin zyskuje popularność?

Bitcoin zyskuje popularność z kilku powodów. Po pierwsze, jest coraz częściej wykorzystywany jako alternatywna forma płatności. Według raportu Cambridge Centre for Alternative Finance, liczba transakcji bitcoinem dziennie wzrosła z kilku tysięcy w 2013 roku do około 500 000 tylko w pierwszych dwóch miesiącach 2018 roku. Podczas gdy średnia wartość jednej transakcji wynosi około 1000 dolarów, niektóre transakcje miały wartość 10 milionów dolarów lub więcej. Ten wzrost aktywności jest napędzany zarówno przez konsumentów, jak i firmy, które używają bitcoina jako metody płatności. Innym powodem, dla którego bitcoin zyskuje na popularności jest to, że istnieje teraz więcej sposobów na jego kupno i sprzedaż. Więcej inwestorów kupuje bitcoin poprzez regulowane giełdy, podczas gdy inni kupują go poprzez sieci peer-to-peer (P2P) i rynki pozagiełdowe (OTC). Ułatwiło to kupno i sprzedaż bitcoina, co pomogło napędzić jego popularność.

Jak bitcoin może wpłynąć na handel?

Bitcoin umożliwia przyszłość, w której cały handel jest zdecentralizowany, cyfrowy i bez granic. Jest to cyfrowy, przejrzysty i bezgraniczny system finansowy, który nie dyskryminuje nikogo. System ten zapewnia równy dostęp, niskie koszty, działanie 24/7 i pełną skalowalność. Jednym z krajów, który wcześnie przyjął bitcoina jest Japonia. W wyniku zmian w prawodawstwie, kraj ten stał się ostatnio jednym z największych rynków dla handlu bitcoinem. Teraz bitcoin jest używany do wszystkiego, od płatności peer-to-peer i przekazów pieniężnych do zakupów online i codziennych zakupów w restauracjach. Ta zwiększona adopcja bitcoina w Japonii i przez inne kraje może doprowadzić do transformacji handlu, jaki znamy.