Czy wiesz, co możesz zrobić, aby zmniejszyć swoje rachunki za prąd?‍Nierzadko zdarza się, że rachunki za media są jednym z największych miesięcznych wydatków. Przy rosnących kosztach życia większość z nas szuka sposobów na zmniejszenie wydatków. Na szczęście istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć swoje rachunki za prąd. Nawet jeśli znasz już kilka pomocnych sztuczek, takich jak wyłączanie świateł, gdy wychodzisz z pokoju i uruchamianie urządzeń tylko w czasie, gdy zapotrzebowanie jest niskie, prawdopodobnie są rzeczy, których jeszcze nie brałeś pod uwagę.

Uszczelnij przecieki w swoim domu

Jednym z najprostszych sposobów na zmniejszenie rachunków za energię jest uszczelnienie przecieków w domu. Obejmuje to uszczelnienie szczelin wokół przewodów elektrycznych, drzwi i okien. Możesz nawet nie być świadomy, że masz przecieki w swoim domu. Większość gniazdek elektrycznych, na przykład, przecieka około 10% energii elektrycznej, która podróżuje przez nich. Jest to zmarnowana energia elektryczna, która idzie na opłacenie rachunków. Na szczęście można łatwo uszczelnić te przecieki za pomocą uszczelniacza. Może to pomóc w zmniejszeniu rachunków nawet o 10%.

  • Innym wspólnym sposobem na uszczelnienie przecieków w domu jest dodanie izolacji do ścian i podłóg. To może zmniejszyć rachunki za energię od 30% do 50%.
  • Pamiętaj, że podczas gdy twoje rachunki mogą się zmniejszyć, kwota, którą jesteś winien każdego miesiąca może się nie zmienić. Jest tak dlatego, że rząd często używa tej samej stawki za energię elektryczną dla wszystkich regionów.

Wyłączaj urządzenia i elektronikę, kiedy nie są używane

Wyłączanie urządzeń i elektroniki, kiedy nie są używane, może mieć duży wpływ na Twoje rachunki. Możesz to łatwo zrobić instalując inteligentną wtyczkę. Urządzenie to podłącza się do gniazdka i pozwala na zdalne włączanie i wyłączanie za pomocą aplikacji na smartfonie. Dzięki temu łatwo jest włączać i wyłączać takie rzeczy jak grzejniki, wentylatory czy ekspresy do kawy. Wyłączanie urządzeń i elektroniki, gdy nie są one używane, może pomóc w obniżeniu rachunków. Jednym z powszechnych przykładów jest gorąca wanna. Gorące kąpiele są zazwyczaj pozostawione na 24/7, nawet jeśli nikt ich nie używa. Jednak łatwo jest zainstalować przełącznik, który pozwala na wyłączenie go, gdy nie jest w użyciu. Wyłączanie urządzeń i elektroniki, gdy nie są one używane, może zmniejszyć rachunki o około 10%.