Kalkulator OC/AC – jak to działa?

Jeszcze do niedawna każdy kierowca musiał każdego roku odwiedzać biuro ubezpieczyciela, aby przedłużyć polisę albo zawrzeć nową umowę. Dzisiaj dysponujemy nowoczesnymi narzędziami pozwalającymi dokonać wszystkich formalności bez wychodzenia z domu. Do samodzielnego obliczania składek za obowiązkowe i dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne służy kalkulator OC/AC. Jak działa internetowe narzędzie? Czy korzystanie z niego jest bezpieczne? Sprawdź!

Wygoda i bezpieczeństwo: kalkulator OC/AC

Kalkulator OC/AC umożliwia każdemu kierowcy szybkie i bezproblemowe wyliczenie składki za obowiązkowe i dodatkowe ubezpieczenie samochodu czy motocykla. Nie musisz udostępniać szeregu szczegółowych danych. Nowoczesne programy mają wyjątkowo krótki formularz składający się z dwóch rubryk. W jedną z nich należy wpisać datę urodzenia właściciela pojazdu, a kolejną – numer rejestracyjny. Wszystkie dane niezbędne do wyliczenia składki pobierane są z systemów UFG, Eurotax oraz CEPiK. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych. Wszystkie udostępniane informacje są odpowiednio chronione, a cała procedura jest bezpieczna.

Pamiętaj o tym, że zakres ubezpieczenia OC określa ustawa. Oznacza to, że wszystkie towarzystwa oferują niemal identyczne warunki. W takiej sytuacji nie warto przepłacać. Dzięki kalkulatorom porównasz ze sobą oferty różnych firm i bez trudu znajdziesz najtańszy wariant.

Czy kalkulator uwzględnia zniżki na OC/AC?

Na składkę za ubezpieczenie OC/AC wpływa wiele czynników. Jedną z najważniejszych zmiennych mogących obniżyć wysokość składki o kilkaset złotych są zniżki przyznane za bezszkodową jazdę. Kalkulatory uwzględniają ulgi przysługujące właścicielowi pojazdu, więc podana w kalkulacji kwota jest precyzyjna.