Zachowaj zdrowie zimą: Niezbędne składniki odżywcze, które musisz włączyć do swojej diety‍Zima to wspaniały czas, aby się przytulić, ale ważne jest również, aby pozostać zdrowym. Wraz z zimną pogodą i zmniejszoną ilością światła słonecznego, ważniejsze niż kiedykolwiek jest upewnienie się, że otrzymujesz niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje Twój organizm. Spożywanie zrównoważonej diety z dużą ilością pokarmów bogatych w składniki odżywcze jest najlepszym sposobem na zapewnienie organizmowi zdrowia w miesiącach zimowych. Od kwasów tłuszczowych omega-3 po witaminę D - istnieje wiele składników odżywczych, które powinieneś włączyć do swojej diety, aby mieć pewność, że pozostaniesz zdrowy zimą. Wiedza o tym, które pokarmy są wypełnione niezbędnymi składnikami odżywczymi i jak je przygotować, może zrobić dużą różnicę w twoim ogólnym zdrowiu i samopoczuciu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niezbędnych składnikach odżywczych, które musisz włączyć do swojej diety tej zimy.

Czym są niezbędne składniki odżywcze?

Termin "niezbędny składnik odżywczy" odnosi się do każdej witaminy, minerału lub makroskładnika, którego potrzebuje Twój organizm. Te składniki odżywcze są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie możesz ich wytworzyć, więc musisz je otrzymać z diety. Bez niezbędnych składników odżywczych, Twój organizm nie może produkować energii, budować nowych komórek, tworzyć DNA, czy utrzymywać zdrowego systemu odpornościowego. Są one niezbędne dla dobrego zdrowia. Istnieje wiele niezbędnych składników odżywczych. Niektóre z najważniejszych składników odżywczych, które należy włączyć do swojej diety tej zimy to kwasy tłuszczowe omega-3, witamina D, witamina C, żelazo, białko, wapń i błonnik. Te składniki odżywcze pomagają utrzymać twoje ciało w zdrowiu i sile podczas zimniejszych miesięcy.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 to niezbędne składniki odżywcze, które musisz włączyć do swojej diety tej zimy. Te kwasy tłuszczowe znajdują się w wielu różnych rodzajach żywności, w tym w rybach, niektórych orzechach i niektórych olejach. Kwasy tłuszczowe omega-3 są ważne dla wielu różnych procesów w organizmie, w tym metabolizmu, zdrowia mózgu i zdrowia oczu. Jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych omega-3, możesz być narażony na większe ryzyko wystąpienia pewnych chorób, takich jak choroby serca, cukrzyca i niektóre rodzaje raka. Możesz również zauważyć, że czujesz się mniej zdrowy i masz mniej energii w ciągu dnia. Upewnij się, że uwzględniasz w swojej diecie wiele pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3. Niektóre dobre pokarmy bogate w kwasy omega-3 to łosoś, makrela, śledź, sardynki, orzechy włoskie, jajka i oliwa z oliwek.

Witamina D

Witamina D jest niezbędnym składnikiem odżywczym, którego wiele osób nie otrzymuje wystarczająco dużo podczas miesięcy zimowych. Ważne jest, aby włączyć pokarmy bogate w witaminę D do swojej diety tej zimy. Witamina D jest niezbędnym składnikiem odżywczym, którego wiele osób nie otrzymuje wystarczająco dużo w miesiącach zimowych. Witamina D jest ważnym składnikiem odżywczym dla zdrowia kości, metabolizmu, funkcji immunologicznych i energii. Bez witaminy D, nie można prawidłowo wchłonąć wapnia. Jest to szczególnie ważne w zimie, ponieważ prawdopodobnie spędzasz mniej czasu na zewnątrz. Witamina D jest naturalnie produkowana przez organizm, gdy przebywasz na słońcu. Kiedy przebywasz w środku przez dłuższy czas, nie produkujesz wystarczającej ilości tej ważnej witaminy. Upewnij się, że w swojej zimowej diecie uwzględniasz pokarmy bogate w witaminę D. Niektóre przykłady pokarmów bogatych w witaminę D to łosoś, tuńczyk, jajka i wzbogacone mleko.